10 Mayıs 2017 Çarşamba Üye Girişi sohbet haber

Kendi Saçlarınızı Nasıl Kesebilirsiniz?

how_to_cut1 06 Nisan 2019 Cumartesi, 22:59:55

Kendi saçlarınızı nasıl kesebilirsiniz?Bütçeniz varsa, saçınızı bir salona gitmek yerine evde kesmek paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilir. 
Doğru araçlar ve çok sabrınızla, kendinize düzgün bir kesim yapabilirsiniz. Bu makale kendi uzun saçınızı kesmek için çeşitli yöntemler içerir; Hangi yöntemi seçtiğiniz, saçınızın künt veya katmanlı olmasını isteyip istemediğinize bağlı olacaktır. Genel olarak, ev içi yöntemlerin çoğu, cilalı, kör görünümlerin evde elde edilmesi daha zor olduğu için katmanlı bir görünüm önerir.

1.
Kesime Hazırlanmak

 1. Kendi Uzun Saç Adım Cut Cut başlıklı görüntü 1
  1
  Bir çift kaliteli saç makası alın. Bunları yerel eczanenizde veya güzellik malzemeleri mağazasında bulabilmelisiniz. Fiyat 10 ila 15 dolar arasında değişecek. Bıçakları 2,5 ila 3 inç (6,3 ila 7,6 cm) uzunluğunda olan daha küçük makaslara takılmaya çalışın. Bıçaklar ne kadar kısaysa, ne kestiğinizi kontrol etmeniz sizin için o kadar kolay olacaktır.
 2. Kendi Uzun Saçını Kes Adım 2 başlıklı resim
  2
  Saç kesimin tarzına karar ver . Başlamadan önce ne tür bir saç kesimi istediğinizi bilmek sizi odaklanmış ve hata yapma olasılığınızın azalmasına neden olacaktır.
  • Bir tarza karar vermek için ünlü fotoğraflara çevrimiçi göz atın; saç modeli dergilerinde gezinmek (çoğu eczane ve kitapçıda dergi raflarında bulunur); farklı uzunluklarda nasıl göründüğünü görmek için aynada saçınızla oynayın; Fotoğraflarınızı bastırın ve yüzünüze farklı saç stilleri çizin.
  • Bir fotoğrafın üzerinde değişik saç stillerini denemenize izin verecek bazı telefon uygulamaları ve web siteleri var.
  • Kararınızla kızarık olmamak önemlidir. Çok uzun saçtan çok kısa saça devam etmek istediğinize karar verirseniz, yapmaya karar vermeden önce düşünmek için kendinize en az birkaç gün verin. Kendinizi mutsuz hissettiğinizi fark edebilirsiniz ve bir kez geçtikten sonra uzun saçlarınızı özleyebilirsiniz.
  • Saç stilinizde önemli bir değişiklik yapmayı planlıyorsanız, tam olarak doğru olduğundan emin olmak için bir uzmana danışmak isteyebilirsiniz. Saçınızı her zaman evde düzeltebilirsiniz.
 3. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 3
  3
  Saçınızı kurutmak mı yoksa ıslatmak mı istediğinize karar verin. Birçok profesyonel saçınızı ıslak olarak kesmenizi önerir, çünkü yönetimi ve kontrolü kolaydır. [1] Bazı profesyoneller saçın kurumasını da önerir, çünkü kesimin etkilerini hemen görmenize ve börekler veya bukleler gibi tuhaflıklar için ayarlama yapmanızı sağlar. [2]
  • Saçlarınızı ıslakken keserseniz, büzündüğünüzden en az birkaç santim daha uzun kesin, büzünecek ve kuruduktan sonra daha kısa görünecektir. (Bazı insanlar saçlarının ıslaktan kurumaya kadar 4 inç kadar küçüldüğünü bildirmiştir.)
  • Kuru kesim düzensiz saç üretme olasılığı daha yüksektir. [3] Saçları kuru bir şekilde kesmek çok keskin dikmeler gerektirir. Kuru saçların kesilmesi, bıçak kenarını çok çabuk donar, bu da kesmek yerine uçları iter ve eşit olmayan çizgilere yol açar.
  • Çoğu profesyonel, saçları ıslakken keser ve saçlar kuruduktan sonra rafine edin. Bunu yapmak, küçük hataları düzeltmek için bir şans verirken daha iyi görünümlü sonuçlar elde etmenizi sağlar.
 4. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 4
  4
  Saçınızı kesmeye hazırlayın. Saçınızı nemli kesiyorsanız, şampuanlıyor ve bakım yapıyorsanız, saçınızı bir havluya sarıp sıkarak fazla suyu alın ve ardından nemli saçlarınızı düz olarak tarayın. Saçınızı kurutmak istiyorsanız, saçınızı yıkayıp kurulayın, normal olarak parçalayacağınız bir yere koyun, sonra normal olarak nasıl kullanacağınıza mümkün olduğunca yaklaşın.
  • Normalde saçınızı düzleştirirseniz, kesmeden önce düzeltin.
  • Kesimden önce kuru saçınıza herhangi bir ürün koymaktan kaçının, çünkü bunlar kesiğinizi doğru bir şekilde değerlendirmeyi zorlaştırabilir.
Skor 
0 /9

Yöntem 1 Quiz

Saçları ıslakken kesmek için en iyi neden nedir?

2
Düşük At Kuyruğu Kesme

 1. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 17
  1
  Temiz ve nemli saçlarla başlayın. Son zamanlarda saçınızı yıkadıysanız, tekrar yıkamaya gerek yoktur. Bir miktar tatlı su ile tükürerek ıslatabilirsiniz.
  • Bu görünüm size arkadan biraz yuvarlanmış gibi görünen düz bir saç şekli verecektir.
 2. 2
  Saçını ortasından ayır. Saçınızı ortasından başınızın arkasına kadar toplayın. Bu noktanın arkasında, saçlarınızı düz olarak geriye doğru tarayın. Saçınızı parçaladığınız kadar kesin olun. Saçınızı parçanın her iki tarafında taramak için ince dişli bir tarak kullanın.
 3. 3
  Saçınızı boynunuzun en altındaki at kuyruğuna geri çekin. İnce dişli tarağı kullanarak, sıkı bir at kuyruğuna geri çekerken saçınızın başınıza yaslandığından ve sıkı olduğundan emin olun.
  • Saçlarınızı at kuyruğuna çekmeden önce çarpma olmadığından emin olmak için saçınızı tamamen tarayın.
  • At kuyruğunun doğrudan başınızın arkasında olduğundan ve boynunuzun en alt kısmında çok alçakta oturduğundan emin olun.
 4. 4
  Saçınıza başka bir at kuyruğu tutucu yerleştirin. Bu at kuyruğu saçınızı kesmek istediğiniz yerin hemen üzerinde olmalıdır. Diğerinin birkaç inç altında olabilir.
 5. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 21
  5
  At kuyruğunu yavaşça tavana doğru çekin. Bunu, boynunuzun en başından gevşetmeden yapın.
 6. 6
  İkinci at kuyruğu tutucunun altından fazla kılları alın. Bunu küçük, artan keskin uçlarla yapın. Tek seferde tüm saç tokasını kesmeye çalışmayın. At kuyruğunun sonunun mümkün olduğunca eşit olduğundan emin olun.
 7. 7
  At kuyruğu tutucularını çıkarın ve saçınızı sallayın.
 8. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 24
  8
  Değerlendir ve cilala. Düzgünlüğü kontrol etmek için bölümleri düz yukarı veya ileriye doğru tarayın. Kesimi istediğiniz gibi ayarlayın. Kesim istediğiniz gibi olmasa bile at kuyruğuna atıp tekrar kesmeyi deneyebilirsiniz. Daha kısa kesmeyin; sadece at kuyruğuna geri koy, bir elinde sıkıca tut ve diğerleriyle eşit olmayan başıboş tüyleri kes.
Skor 
0 /9

Yöntem 2 Quiz

Saçlarınızı alçak bir at kuyruğunda kesiyorsanız, at kuyruğu nerede durmalıdır?

3
Twist Metodunu Kullanma

 1. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 5
  1
  Tüm saçınızı başınızın üstüne getirin ve sıkıca bükün. Bu kesim size daha açılı bir saç kesimi sağlayacak ve ters çevrilmiş bir bobin istiyorsanız idealdir.
  • Bu yöntemin saçınızdan çok uzun sürmeyeceğini, ancak çok fazla saç kesmenin saçlarınızdan ince tabakalar için ideal olamayacak şekilde ağır tabakalaşmanın yanı sıra saçınızdan önemli miktarda kilo almayla sonuçlanabileceğini unutmayın.
 2. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 6
  2
  İstediğin kadar saç kes. Saçınızı başınızın üstünde sıkıca tutarak makasla kesin.
  • En kısa katmanın düşmesini istediğiniz ön saç çizgisinden bir parça saç sıkıştırarak en kısa katın nereye düşeceğini belirleyebilirsiniz. Bükeceğiniz yere geri çekin. Bu nerede kesileceği için bir rehber görevi görebilir.
 3. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 7
  3
  Bırak. Saçlarınızın aşağıya doğru düşmesine ve tarakla ilerlemesine izin verin.
 4. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 8
  4
  Saçınızı tersi yönde çevirin. Saçınızı bir kez daha yukarı çekerek ters yönde döndürün.
 5. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 9
  5
  Straggly kılları kesin. Bükülmüş saçlarınızı başınızın üstünde tekrar tutup, uçlarından uzağa hareket ettirin, çıkan tüyleri koparın.
 6. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 10
  6
  Hadi gidelim ve taraklayalım. Saçınızı salıverin ve tarakla dilediğiniz gibi şekillendirin.
Skor 
0 /9

Yöntem 3 Quiz

Büküm yöntemi neden ince veya ince saçları kesmek için ideal bir yol değil?

4
Pixie Cut için Twist Metodunu Kullanma

 1. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 11
  1
  Saçın önündeki saçak kısmı kesilir. Daha uzun bir saçak veya patlama istiyorsanız, daha büyük saç kesimlerine başlamadan önce saçınızın üstünden bir bölüm ayırın. Eğer patlama istemiyorsanız, bir sonraki adıma geçin.
  • Patlamalarını nasıl kestireceğin, pixie kesiğinin tarzına bağlı. Pixie cut'ınızla harmanlanan incecik patlamalar için yüzünüzde çapraz olarak hareket ederken saçakınızı 75 derecelik açıyla kesin.
  • Daha keskin vuruntular için, kulağınızdan kulağa düz bir şekilde kesin, ilerledikçe saçlarınızda küçük bölümlerde ilerleyin.
 2. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 12
  2
  Tüm saçınızı başınızın üstüne getirin ve sıkıca bükün.
 3. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 13
  3
  Saçını kes. Parmaklarınızı, mahsulünüzün ne kadar süreyle kalmasını istediğinizi alt tarafa koyun ve orada kesin.
 4. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 14
  4
  Yeni kısa saçını tara.
 5. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 15
  5
  İnce bir dikey saç sırası alın ve dikey olarak yukarı veya aşağı doğru kesin. Düz bir çizgiyi kesmek istiyorsun, hatta yaptığın gibi. İstediğiniz uzunluğu elde etmek için istediğiniz kadar çıkarın.
 6. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 16
  6
  Saçınızın geri kalanını kesmeye devam edin. Önceden kesilmiş bölümü bir kılavuz olarak kullanarak, ilk kesim bölümüne paralel olarak az miktarda saç çekin ve buna göre kesin. Son kesim bölümünün küçük bir parçasını kılavuz olarak kullanarak paralel bölümleri almaya devam edin. İşiniz bittiğinde kenarları daraltın ve düzgün ve dengeli olsun.
Skor 
0 / 9

Yöntem 4 Quiz

Bir pixie cut için büküm yöntemini kullanırken, künt, düz patlamaları nasıl ekleyebilirsiniz?

5
Yüksek At Kuyruğu Kesme

 1. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 25
  1
  Temiz ve nemli saçlarla başlayın. Bu kesim size saçınızın üstündeki daha ağır tabakalar verir. Son zamanlarda saçınızı yıkadıysanız, tekrar yıkamanıza gerek yoktur. Bir sprey şişesi ve bir miktar tatlı su kullanarak kolayca ıslatabilirsiniz.
 2. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 26
  2
  Beliniz aşağıya bakacak şekilde belinizi çevirin. Saçınızı kesmek için baş aşağı dönmek istemiyorsanız, dik dururken yüksek at kuyruğu yöntemini de yapabilirsiniz. Bu atma işleminin geri kalanını takip ederken, yüksek at kuyruğunu başınızın üstünde tutun.
 3. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 27
  3
  Saçınızı başınızın üst kısmına yakın bir at kuyruğuna taratın veya fırçalayın. Bunu, başınız aşağıya bakacak şekilde, hala belden aşağı doğru eğilirken yapın.
  • Saçınızın mümkün olduğunca eşit olmasını sağlamak için, tam başınızın tam ortasında ve üstünde bir at kuyruğu kullanın. At kuyruğunun konumunu belirlemenize yardımcı olması için bir ayna kullanın.
 4. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 28
  4
  At kuyruğunuzu elastik bir bantla sıkıca sabitleyin. Bu ilk grubu saç derinize yakın bir yere koyun, böylece saçınız kaymaz.
 5. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 29
  5
  At kuyruğu aşağı bir başka elastik bant yerleştirin. Bu ikinci elastik bant, kesimi yapmak istediğiniz yerin hemen altına oturacak.
 6. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 30
  6
  Saçınızı ikinci elastik bandın hemen üstüne kesin. Saçınızın altını bir elinizde sıkıca tutarak, diğer elinizde makas tutun ve saçlarınızı kesmek için bunları kullanın.
  • Saçların tüm at kuyruğunu aynı anda kesmeyi denemeyin. At kuyruğu boyunca gidene kadar küçük makaslar yapın.
 7. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 31
  7
  Saçlarınızı at kuyruğundan çıkarın. Elastik bandı çıkarın ve saçınızı sallayın. Fırçalayın ve parmaklarınızı içinden geçirin.
 8. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 32
  8
  Bazı son rötuşlar yapın. Çok keskin veya düzensiz görünüyorsa, saçınızı bir kez daha ters çevirin, tekrar başınızın üst merkezinde bir at kuyruğuna sabitleyin, sonra at kuyruğunu bir elinde tutarak, uçlarının ucundan sarkan saçları kırpın at kuyruğu.
  • Çok başıboş kıllar olmamalıdır. Bunların çoğunu görürseniz, saçlarınızı çoğunlukla elinizde tuttuğunuzda bile, saçlarınızı başınızın üzerinde gezdirin.
  • Daha doğal bir görünüm için at kuyruğuna küçük, yukarı doğru bazı kesimler yapabilirsiniz. Bu, saçınızın uçlarını yumuşatacak, böylece kesim daha az kör görünecektir. Aynı zamanda stile herhangi bir düzgünsüzlük ekleyerek, daha fazla düzensiz bir görünüm verecektir.
Skor 
0 / 9

Yöntem 5 Quiz

Doğru veya Yanlış: Yüksek bir at kuyruğu keserken, tüm at kuyruğunu bir kerede kesmek en iyisidir.

6
Ön At Kuyruğu Kesme

 1. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 33
  1
  Saçlarınızın temiz, pürüzsüz ve kuru olduğundan emin olun. Bu, özellikle kıvırcık saçlarınız varsa, kesmeye başlamadan önce yapmanız özellikle önemlidir. Bu kuru bir kesimdir, bu nedenle kirli / yağlı olmadığı sürece saçınızı yıkamanıza gerek kalmaz.
  • Yüzünüzü çerçeveleyen daha fazla katman istiyorsanız, bu kesim iyidir.
 2. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 34
  2
  Başınızı baş aşağı çevirin.
 3. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 35
  3
  Saçınızı alnınızın merkezindeki at kuyruğuna sürün. Başınız hala baş aşağı duruyorsa, saçınızı öne doğru fırçalayın ve alnınızın tam ortasındaki saç çizgisinde başlayan sıkı ve güvenli bir at kuyruğunda toplayın.
  • Tek boynuzlu at boynuzu düşünün.
 4. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 36
  4
  İlk saç katmanınızın ne kadar olmasını istediğinizi hesaplayın. Kaşlarınızda biten veya çenenizde başlayan katmanlardan oluşan bir saçak mı arıyorsunuz? At kuyruğunuzun alnınızda başladığı yere, ilk saç katmanınızın düşmesini istediğiniz yere kadar olan mesafeyi ölçün.
  • Bu mesafeyi bir tarakla ölçebilirsiniz.
 5. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 37
  5
  At kuyruğunuzu bir elinizle sıkıca tutun ve diğer elinizle kesin. Makanızı alın ve at kuyruğunuzu tarakla ölçtüğünüz uzunlukta kesin.
 6. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 38
  6
  At kuyruğunun keskin ucuna sokun. Makas üzerindeki tutuşunuzu şimdi değiştirin ve bunları doğrudan saçın içine işaret ederek at kuyruğunun keskin ucunu tıraş fırçası gibi görününceye kadar çekin: hepsi sert ve kabarık, kaba çizgiler olmadan.
  • Bunu yaparken öne doğru eğilmeye dikkat edin, böylece makası gözlerinize çekmeyin ya da kesilmiş saç parçalarını gözlerinize dökmeyin.
 7. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 39
  7
  Saçları elastik olarak çekin ve başınızı sallayın, böylece saçınız yerine yerleşir.
 8. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 40
  8
  İstediğiniz gibi stil.
Skor 
0 / 9

Yöntem 6 Quiz

Ön at kuyruğunu kesmek istediğinizde iyi bir seçimdir:

7
Pigtailler Kesme

 1. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 41
  1
  Temiz, kuru, fırçalanmış saçlarla başlayın. Zaten düz değilse, onu da düzeltmek isteyebilirsiniz.
  • Bu saç kesimi, saçınızın dibinden bir miktar ağırlık alacağı için ince veya ince saçlı insanlar için uygun olmayabilir.
 2. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 42
  2
  Saçını ortasından ayır. İnce dişli bir tarak kullanarak saçınızı iki eşit parçaya bölün, başınızın ortasındaki çizginin düz olmasını ve iki yarıya eşit olmasını sağlamak için bir ayna kullanın.
 3. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 43
  3
  Saçını alçak at kuyruğuna koy. Saçınızın iki yarısını iki ayrı at kuyruğuna (aynı zamanda at kuyruğu olarak da bilinir) bağlayın. Başınızın altından, kulaklarınızın arkasından ve altından aşağıya oturduklarından emin olun - saçınızın başınızın yanlarında boynunuzu bulduğu yere yakın.
 4. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 44
  4
  Pigtailleri sıkın. Her bir kuyruk örgüsünü sıkmak için saçlarınızı at kuyruğu tutucusunun / elastik bandın altına birkaç santim tutun ve her bir elin bir yarısını tutması için ikiye bölün. Ardından, iki yarımı yavaşça birbirinden uzağa doğru çekin, böylece elastik bant yukarı doğru hareket eder, başınızın tabanına yakınlaşır.
 5. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 45
  5
  Elastik bantları at kuyruğunuzun etrafında eşit ve yavaşça aşağı çekin. İstenilen uzunluğa ulaştığınızda DUR!
 6. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 46
  6
  Saçınızı elastik bantın hemen altına kesin. Bunu iki taraf için de yap. Saçınızı doğrudan keserseniz, dalgalı görünecektir; daha doğal bir görünüm için, makasları 45 derecelik bir açıyla tutun ve saçınızı yukarı doğru kesin.
 7. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 47
  7
  At kuyruğu tutucular çıkarın. Her at kuyruğunu kestikten sonra, saçınızın arkada bir noktaya geldiğini fark edeceksiniz.
  • Saçınızın arkasındaki V şeklini seviyorsanız, bir sonraki adıma geçin. Eğer beğenmediyseniz, saçınızı boynunuzun üstündeki tek bir at kuyruğuna bağlayarak ve ardından keserek noktadan çıkarabilirsiniz. [4]
 8. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 48
  8
  Kesimini cilala. Uçlarınızı kesin ve diğerlerinden daha uzun görünen saç parçalarını kesin. Uçları keserken, makası saça 45 derecelik bir açıyla tutun. [5]
Skor 
0 / 9

Yöntem 7 Sınav

Pigtaillerin kesilmesi doğal olarak aşağıdakilerden hangisiyle sonuçlanır?

8
Baş Aşağı Keserken Kesme

 1. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 49
  1
  Saçınızı yıkayın ve havluyla kurutun. Bu kesim için hala hafif nemli olmasını isteyeceğinizden saçınızı üflemeye gerek yoktur.
 2. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 50
  2
  Önünüzdeki zemine bir havlu yerleştirin. Bu onları kestikçe saç parçalarını yakalar.
 3. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 51
  3
  Başınızı ters çevirin ve saçınızı zemine doğru fırçalayın.
 4. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 52
  4
  Küçük bölümler halinde kesin, soldan sağa hareket ettirin. Zemine paralel olarak kesin, başınızı hareket ettirmemeye dikkat edin. Her küçük bölümden sonra, mümkün olduğunca eşit bir şekilde kesmenizi sağlamak için saçınıza bir tarak sürün.
  • Saçınız kuru olduğunda biraz daha kısa olacağından, daima istediğinizden daha az kalkış yapın. Unutma, her zaman daha fazla saç alabilirsin; Yavaş ol ve kesintilerinde muhafazakar ol.
 5. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 53
  5
  Ayağa kalk ve değerlendir. İşiniz bittiğinde, içinde bazı uzun katmanlarla eşit bir şekilde kesilmiş saçlara sahip olmalısınız.
Skor 
0 / 9

Yöntem 8 Quiz

Baş aşağı keserken neden önünüzdeki zemine bir havlu koydunuz?

 1. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 54
  1
  Saçların temiz ve nemli olduğundan emin olun. Son zamanlarda saçınızı yıkadıysanız ve tekrar yapmak istemezseniz, saçınızı taze suyla dolu bir sprey şişesiyle spreyleyebilirsiniz.
 2. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 55
  2
  Aynanın önünde durun. Mümkünse, büyük bir banyo aynasının önünde durun, her iki taraftan da ne yaptığınızı görebilmeniz için arkanızda bir ayna daha olsun.
 3. 3
  İstenilen parça hatları boyunca saç tarağı. Bunu başınızı nötr bir pozisyonda tutarken yapın - bir tarafa veya diğer tarafa eğik değil ya da çok geriye veya öne.
 4. 4
  Saçı sekiz bölüme ayırın. Saçınızı aşağıdaki bölümlere ayırın: patlama, üst ön (sol ve sağ), üst arka (sol ve sağ), yanlar (sol ve sağ) ve boynunuzun en üstündeki bir bölüm. Kırpmadan önce ve dışarı çıkarmadan önce her bölümü parmağınızın etrafında döndürün. Kısmı boynunuzun ense kısmında bırakın; Saçınızı arkadan öne doğru kesmek daha kolay olduğundan, bu başlayacağınız şeydir.
  • Kalın kıllarınız varsa, bu bölümleri, özellikle başınızın üst ve üst kısımları ile boynunuzun en üst kısmına bölmeniz gerekebilir.
 5. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 58
  5
  Makası uygun şekilde tutun. İstediğiniz saç kesiminin türüne bağlı olarak makası farklı tutmanız gerekir.
  • Keskin (düz) bir kesim yapmak istiyorsanız, saçınızı düz keserken makasınızı yatay tutmanız gerekir.
  • Daha yumuşak, daha doğal ve katmanlı bir görünüm istiyorsanız, makasınızı 45 derecelik bir açıyla döndürmeniz ve saçınızı yukarı doğru keserek küçük çapraz kesimler yapmanız gerekir.
  • Daha pürüzlü bir kenar için (patlamalarda olduğu gibi), ilk önce saçınızı istediğiniz uzunlukta kesin, ardından makasınızla neredeyse dikey bir açı yaparak saçınızı hızlı bir şekilde yukarı doğru kesin. Bunların sadece bir kısmı saçın başına yapılır, aksi halde çok akıllı ve seyrek görünecektir.
 6. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 59
  6
  Boynunuzun ense noktasında saç bölümünü kesmeye başlayın. Saçı omuzlarınızın önüne getirin. Bölümü dışarı tarak. İşaretçinizle orta parmaklarınız arasında sıkıca tutun (sanki bu iki parmak saç telinizi kesen bir makas gibidir) ve tekrar bölüm boyunca tarayın. Saçları gerdirerek çekerek, parmaklarınızı kesmek istediğiniz yerin üzerine gelinceye kadar parmaklarınızdan aşağı kaydırın, daha sonra parmaklarınızı kesmek için makasınızı kullanın.
 7. 7
  Saçınızın kalanını kesmeye devam edin. Boynunuzun en üstündeki bölümden memnun olduğunuzda, saçınızın sağ üst kısmını aşağıya indirin ve kesin. Ardından saçınızın sol üst kısmını aşağıya indirin ve keserek sağ üst ve sağ kısımlarda bile olmasını sağlayın.
  • Tüm saçlarınız düzleşene kadar arkadan öne, bölümden bölüme çalışın.
  • Her bölümü kesmeden önce taramayı unutma.
  • Bölümlerinize ulaşmadan önce kuruması başlarsa, onları bir araya getirmeden ve kesmeden önce hızlıca su püskürtün.
 8. 8
  Katmanları ekleyin. Tüm saçınızı tek bir uzunlukta eşit şekilde kesmeyi tamamladığınızda, katmanlar ekleyebilirsiniz. Daha doğal bir görünüm için, küçük saç bölümlerini rastgele kesmeyi seçebilirsiniz.
  • Uzun saçlarda katmanlar oluştururken, profesyonel, dereceli bir görünüm için çeşitli orta uzunlukta katmanlar oluşturmak önemlidir.
 9. Image titled Cut Your Own Long Hair Step 62
  9
  Saçları yıkayıp kurulayın. Şampuan, bakım ve saçınızı durulayın. Ardından, bir havlu veya fön makinesi ile kurutun - hangisini tercih ederseniz.
 10. 10
  Düzensiz bitleri temizleyin. Saçlarınız temiz ve kuru olduğunda, her şeyin eşit olduğundan ve girdiğiniz tüm katmanların iyi bir şekilde harmanlanmış olduğundan emin olmak için başka bir göz atın.
  • Zaman geçtikçe daha fazla düzensiz bit bulabilirsiniz. Üzülme - buldukça onları düzelt.

Yorumlar

Gündem

Gündem
Yorum(0)
A Milli Takımımız Yunanistan'ı rahat geçti
Gündem
Yorum(0)
İmar Barışı'nda süre uzatıldı
Gündem
Yorum(0)
John Wick 3 film fragman
Gündem
Yorum(0)
31 Mart 2019'daki yerel seçimler
Siyaset

Siyaset
Yorum(0)
Bedelli askerlik ücreti ne kadar?
Siyaset
Yorum(0)
Sosyalizm Nedir? Sosyalist Kime Denir? Komünizm ile Arasındaki Farklar
Siyaset
Yorum(0)
Gürsel Tekin'den darbe sanıklarına isyan
Siyaset
Yorum(0)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırp mevkidaşına özel tasarım bisiklet hediye etti
Ekonomi

Ekonomi
Yorum(0)
Motorlu Taşıtlar Vergisi yeniden değerleme oranı belli oldu
Ekonomi
Yorum(0)
Merkez Bankası anketi: 2019 sonu dolar beklentisi 5.99'dan 6.06'ya çıktı
Ekonomi
Yorum(0)
Bireysel Hesaba Dayanan Kıdem Tazminatı Sistemi Oluşturulacak
Ekonomi
Yorum(0)
Bilgisayar Başında Para Kazanmanızı Sağlayacak 9 Kolay Yöntem
Spor

Spor
Yorum(0)
İddaa ihalesi: FIFA Demirören'e yaptırım uygular
Spor
Yorum(0)
Ergün Penbe: Arda Turan, Galatasaray'a dönmek istiyor
Spor
Yorum(0)
Spor camiasından Ampute Milli Futbol Takımı'na tebrik
Spor
Yorum(0)
Dursun Özbek: Hasılatımız 140 milyon seviyesine çıktı
Sağlık

Sağlık
Yorum(0)
Esnek Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Neler Yapılması Gerekli?
Sağlık
Yorum(0)
Ameliyatsız Burun Estetiği
Sağlık
Yorum(0)
Kolesterol Nasıl Düşürülür?
Sağlık
Yorum(0)
Yağ Yakımı İçin Detoks Suyu
Magazin

Magazin
Yorum(0)
Yeni yılda ilişkiniz için tek bir dilek hakkınız olsa ne dilerdiniz?
Magazin
Yorum(0)
Bir erkeği "güvenilir" kılan unsurlar nelerdir?
Magazin
Yorum(1)
Geçmişte yaptığınız hataları termos gibi sıcak tutup, sürekli yüzünüze vuran sevgiliye karşı tavrınız ne olurdu?
Magazin
Yorum(0)
Senin Dip Boya Derdiyle Başa Çıkma Yöntemin Hangisi?
Magazin
Yorum(1)
Çorap Aşığı Kızlar Buraya: Tarzını Tek Hamlede Hareketlendirmeni Sağlayacak 8 Süper İpucu
Magazin
Yorum(0)
Hayatımızı Güzelleştiren Kadınlara Verdiğimiz Değeri Kanıtlayacak 8 Şey
Magazin
Yorum(0)
Aylin Kontente: Futbol takımı gibiyiz
Magazin
Yorum(0)
Askerliğini yaptığı yerde film çekti
Magazin
Yorum(0)
Tarık Mengüç savcılığa koştu: 'Bana yardım edin!'
Magazin
Yorum(0)
Hande Erçel yeni sevgilisi Mehmet Dinçerler ile birlikte tatilde!
google facebook twitter
Şifremi Unuttum